054-2284084חיפוש :

זכרונות מהעבר | שושי פרלמה אתה חושב לעצמך רגע לפני?  
אפתח בשאלה, מה היית רוצה שיקרה בחייך?
 


חלק מהתשובות שאני שומעת הן, הייתי רוצה למצוא זוגיות, לאהוב מישהי, לבקש העלאה בשכר, להגיד את מה שיש לי להגיד. מה מונע ממך ליצור את מה שאתה רוצה בחייך? מה אתה חושב לעצמך רגע לפני? רגע לפני דייט, רגע לפני השיחה החשובה עם הבוס, הבעל, החבר.
 
בדרך כלל המחשבות שעולות לראש רגע לפני, הן מחשבות שקשורות לאירועי עבר .המוח נזכר באירוע דומה ומזכיר לך את החוויה מאותו אירוע. לדוגמא, כמות הפעמים שהלכת לדייט ולא הצלחת, שאמרת את מה שהיה לך להגיד ושמעת צחוק ולעג. המוח שלנו כל הזמן נזכר באירועים מהעבר, חווית כישלון, חוויות שלא בא לך להיזכר בהם. כשזיכרון מהעבר עולה שוב ושוב, הדבר  מונע ממך לחיות כאן ועכשיו. מופיעה תקיעות בחייך. אתה הולך אך לא מתקדם למקום שאליו אתה רוצה להגיע.
כמו לנסוע בפול גז בניוטרל. בזבוז מוחלט של אנרגיה, זמן ולעיתים גם כסף.
הזמן היחיד שבו מתקיימים החיים הוא כאן ועכשיו! לא בעבר שקרה וכבר לא רלוונטי, לא בעתיד שטרם קרה ואין לך מושג מה הולך לקרות, החיים מתקיימים כאן!
 
רובנו לא חושבים, לא יוצרים ,אלא נזכרים. הזיכרון יכול לשמש אותך ללמידה, התקדמות וצמיחה, או להיפך, לשמש נגדך. שזיכרון לא מוצלח מהעבר מנהל אותך היום ומונע ממך עשייה, אתה הופך למנגנון לחבלה עצמית. הזיכרון משרת בלזכור  שמות, תאריכים. ממש לא משרת לזכור חוויות שבהם חווית כישלון. זה יוצר תקיעות בחיים. פחד מכאב, כישלון, סבל. משרת מאוד ללמוד מניסיון עבר, מטעויות. המוח שלך יעשה הכל כדי להגן עליך מתחושות רעות. רק מה ,זה משאיר אותך בחיי פספוס והחמצה. עצם זה שהמוח זוכר ומריץ כל פעם חוויות עבר שליליות מונע ממך ליצור שינוי והתקדמות בחיים.
 
לדוגמא, אני רוצה זוגיות, ניגשתי בעבר לבחור שמצא חן בעיניי והוא אמר לי לא. הרגשתי עלבון, כאב ואכזבה. הרגשתי שאני לא מספיק יפה או שווה עבורו. המוח אחסן את החוויה השלילית ויעשה הכל כדי למנוע ממני להרגיש כך שוב. רגע לפני שארצה לגשת לבחור שמוצא חן בעיניי יצוף הזיכרון של הכאב, האכזבה והעלבון. ישתלט על המחשבה והרגש שלי וימנע ממני לגשת לאותו בחור.
אני מאוד רוצה ליצור זוגיות אבל אהיה עסוקה בלחכות שהוא ייגש אליי. להיות פסיבית ולא אקטיבית. זאת הדינמיקה שמייצרת תקיעות.
 
התפקיד של המוח הוא ליצור. ליצור אירועים, חדשנות, יצירתיות, חוויות. היצירה נמנעת באותו רגע שהמח זוכר. המציאות מתקיימת כאן ועכשיו. מה שהיה היה, מה שיהיה יהיה, מה שחשוב זה לחיות את הרגע כאן ועכשיו.
 
אז איך עושים את זה?

התשובה היא התמסרות. במקום בו אתה נמצא תהיה. נוכחות של 100% כאן ועכשיו. להתחייב לתוצאה שברצונך להשיג ולא לזיכרון שמונע ממך מלהשיג את התוצאה. התמסרות זה שריר שדורש תרגול, כמו כל שריר בגוף. ככל שמתרגלים יותר השריר מתפתח והופך לחלק מאתנו. התפקיד שלך זה להוריד את הווליום לקולות ולתחושות מהעבר. בדיוק כמו שמתנגן שיר ברדיו שאתה לא אוהב. מה אתה עושה? מוריד את הווליום או מחליף תחנה. חשוב לזכור שזה רק זיכרון. ויש לו מקום רק בראש שלך. ככל שתשים עליו יותר תשומת לב כך הוא ינהל אותך יותר. מה שנדרש ממך זה להפסיק להקדיש לו תשומת לב. להיות ממוקד בעשייה כאן ועכשיו.
 
מאוד אפקטיבי להתבונן בזיכרון ולהבין שזה רק זיכרון. לא להתעלם ממנו. באפשרותך ליצור זיכרונות  חדשים. יש  שאלה שמאוד משרתת אותי לעשייה והתקדמות, איך מה שחוויתי בעבר יכול לעזור לי להשיג את התוצאה הרצויה לי עכשיו? מה השיעור שלמדתי מהתנסות עבר. מה אני אעשה אחרת? מה אחשוב אחרת?
 
לסיכום: תפקיד המוח למנוע מאתנו כאב לכן הוא מאחסן את הזיכרונות .
עצם ההתבוננות וההבנה שאתה יכול ליצור זיכרונות חדשים ולהפסיק להיות מנוהל על ידי זיכרונות העבר יאפשר לך להתקדם לעבר כל תוצאה שרצויה לך בחיים.


בניית אתרים - טואול